Nagrania z wyzwania “Przyspiesz swoją stronę na WP”
Wiesz, że optymalny czas ładowania się strony internetowej nie powinien przekraczać 5 sekund? A tak naprawdę, powinna być jeszcze szybsza! Okazuje się, że ponad 20% użytkowników rezygnuje, gdy czas ładowania to 5 sekund. Jeśli jest dłuższy, znacznie więcej osób nie będzie chciało przeglądać Twojej strony internetowej!
To od Ciebie zależy prędkość ładowania Twojej strony internetowej! Po zobaczeniu nagrań z wyzwania, dowiesz się, co wpływa na prędkość ładowania się Twojej witryny. Dodatkowo podam Ci także kilka ciekawych rozwiązań, aby naprawić ten problem!
Strona internetowa musi być szybka, bo inaczej będziesz traciła swoich potencjalnych klientów.
Zastanawialiście się, od jakich czynników zależy prędkość strony internetowej? Jest ich kilka! I wszystkie poznacie na tych nagraniach!
Tworząc własną stronę www warto zadbać nie tylko o to, aby dobrze wyglądała, ale również i działała szybko. Nikt nie lubi czekać. Jeśli osoba wchodząc na Twoją stronę www będzie zmuszona czekać na jej załadowanie to możesz stracić stałego czytelnika. Prędkość stron www ma również znaczenie w kontekście pozycjonowania i o tym również mówiliśmy sobie podczas wyzwania.
Podczas wyzwania nie zabrakło również praktyki – w materiałach pokazuję m.in. jak sprawdzić prędkość, jak zoptymalizować zdjęcia, włączyć cache, czy zacząć serwować zdjęcia w formacie webp.
Materiały podzielone są na lekcje, a w każdej lekcji jest kilka wideo. Wyzwanie odbywało się na Facebooku, jednak wideo nie są nagraniami z lajw FB, więc jakość obrazu jest dobra i wyraźnie widać wszystko co dzieje się na ekranie : ) W razie pytań zapraszam do kontaktu : )
Te nagrania składają się z 5 lekcji, które podzielone są na kilka dodatkowych rozdziałów:
- Lekcja 1 – dowiesz się co wpływa na prędkość Twojej strony i podpowiem Ci, które narzędzia są najlepsze do badania prędkości
- Lekcja 2 – zdradzę Ci kilka ciekawostek na temat zależności hostingu, a prędkością Twojej strony
- Lekcja 3 – pokażę Ci jak należy optymalizować zdjęcia przed wgraniem ich do WordPressa
- Lekcja 4 – opiszę Ci wtyczki pomagające w optymalizacji
- Lekcja 5 – zapoznam Cię z AMP i Cloudflare
UWAGA: Wersje wtyczek, WordPress, motywów, zewnętrznych narzędzi prezentowanych w kursie mogą różnić się od aktualnych. Materiał nie jest aktualizowany z każdym wydaniem wtyczki / WordPress / motywów oraz zmiany działania czy wyglądu zewnętrznych narzędzi. Aktualizacje materiałów pojawiają się wyłącznie w przypadku istotnych zmian w działaniu prezentowanych elementów.